Stínící technika pro zlepšení a bydlení

Stínící technika umožňuje regulovat množství světla a tepelné energie pronikající transparentními konstrukcemi do objektu a ovlivňuje tak komfort bydlení v daném prostoru. Velkou důležitost má odstínění tepelného toku pro bytové jednotky, které mají orientaci na prosluněnou stranu bez možnosti příčného provětrávání. Bez zastínění jsou takové objekty v letním období, kdy jsou tropické teploty, téměř neobyvatelné. Stínící techniku montujeme a dodáváme jak pro komerční objekty, tak i pro rodinné domy.

Slunolamy pro funkční design

Slunolamy jsou systémové prvky fasády, které zabraňují pronikání přímého slunečního záření do objektu a tím efektivně přispívají příznivému klimatu a pohodě uvnitř prosklených prostor. Dodáváme slunolamy různé profilace, fixní nebo pohyblivé, kde lamely lze mimo jiné také osadit fotovoltaickými články pro výrobu elektrické energie ze slunečního záření. Tyto integrované solární systémy montujeme na přání. Materiál lamel může být kromě hliníku různých barev, také sklo nebo dřevo. Slunolamy nejčastěji montujeme od těchto výrobců SCHÜCO, REYNAERS, HUNTER-DOUGLAS, ALARIS.

Žaluzie a rolety v moderním provedení

Žaluzie a rolety představují moderní a efektivní způsob stínění, které v dnešní době můžete ovládat buď ručně, nebo motoricky. Žaluzie jsou nejčastěji vyrobeny z hliníkových lamel různých šířek a tvarů včetně dalšího příslušenství. Rolety mohou být vyrobeny z jiných materiálů - převážně látek.

Žaluzie mohou mít provedení předokenní (viditelné nebo skryté vedení a kastlík), meziskelní (bezúdržbové, vhodné pro alergiky, do posuvných dveří) nebo interiérové. Předokenní a meziskelní žaluzie lze osadit na vyžádání elektromotorem, programovat automatické funkce, případně napojit na centrální domovní systém pro řízení klimatu uvnitř budovy. Žaluzie jsou tak originálním a funkčním doplňkem moderních fasád, stejně jako rolety.

 

Ceník na stínící techniku nemáme veřejně dostupný, protože preferujeme individuální nacenění konkrétní zakázky. V případě zájmu nás kontaktujte, nebo osobně navštivte v Černé hoře (30 km od Brna) u kruhového objezdu.